top of page
  • Yazarın fotoğrafıGÖKNUR Tarım

Lazer Epilasyonda Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Lazer Epilasyon kadın erkek herkes için bir ihtiyactır. Pek çok epilasyon yöntemi olmasına rağmen lazer kıllardan kalıcı ve konforlu bir şekilde kurtulmanın tek yöntemidir diyebiliriz.2000 li yılların başına kadar en çok kullandığımız yöntem iğneli epilasyondu . Deride lekelenmelere yada küçük çukurcuklar şeklinde iz kalma olasılığı olan ağrılı bir işlem olması , lazer cihazlarının keşfedilmesiyle hemen hemen terk edilmiştir. Günümüzde iğneli epilasyonu lazerin göremediği beyaz kıllarda tercih etmekteyiz.

Lazer epilasyon seaslarına kıllarınızın boylarını kısaltarak gitmeye özen gösteriniz. Burada amaç lazer enerjisinin tamamının köklere ulaşmasını sağlamaktır. Aksi taktirde uzun kıllarda enerjinin bir kısmı kılların uzun kalan gövdelerine gideceği için enerji kaybına sebep olacaktır.Ayrıca uzun kıllar lazer tarafından hızlıca buharlaştırılıp deriye yapışacağından çizik çizik bir görüntü oluşacaktır. Bu durum kullanacağınız kremlerle bir kaç gün içinde geriye dönecektir.

Lazer tedavisi boyunca güneşlenmenizi veya solaryuma gitmenizi önermemekteyiz. Deri ne kadar beyaz ve kıllarda koyu ise lazer seansları da o kadar başarılı olacaktır.

Lazerden hemen sonra duşa girmeyiniz. Derinizde kaşıntı kızarıklık veya hassasiyet gelişebilir. Bu durumda kalıcı bir durum değildir.

Lazerden hemen sonra yoğun spor veya havuza girmeyiniz.

Özellikle yüz bölgenize lazer yaptırıyorsanız çantanızda muhakkak güneş koruyucu taşımalısınız. 50 faktörlü güneş koruyucunuzun özellikle mavi ışık filtreli olmasına ve en az iki bucuk üç saat aralarla kullanmaya dikkat etmelisiniz.


7 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page