top of page

Kaynaklar

Bilgi Bankası

Face Serum
Çiller ile ilgili Güzel Kız
Yüz Köpüğü
Skin Screening

LEKE TEDAVİSİ NASIL BAŞARILI OLUR ?

Kadın erkek son yıllarda leke problemi şikayetleri giderek artmaktadır. Sebeplerin başında ise ozon tabakasında giderek artan hasar ve yeryüzüne bu nedenle gelen zararlı ışınların cilt de oluşturduğu hasar gelmektedir. Dolayısı ile leke tedavisinin temeli çok iyi güneş koruyucusu kullanmak gelmektedir. Güneş koruyucuları genel olarak 50 faktör içeriklidir ve bu sizi en fazla 2-3 saat süreyle koruyabilmektedir. Hastalarımızın büyük bir kısmı koruyucularını sabahtan bir kez sürüp bunun bütün gün koruyuculuğu sağlamada yeterli olacağını sanmaktadır. Koruyucu kremler dışarı çıkmadan 20 dakika önce sürülmeli ve her 2.5 -3 saat arayla tekrarlanmalıdır. Artık sadece güneş ışığı değil, televizyon, bilgisayar, cep telefonu yada televizyonlardan aldığımız ışıklarında leke oluşumuna etkili olduğu bilinmektedir. Leke tedavisinde güneş koruyucu kremlerin nasıl kullanılacağını ve önemini bilmek tedavinin en büyük ayağını oluşturmaktadır.

Leke tedavisinde kullanılan lazerlerin etkisini büyük bir kaya parçasını parçalama şeklinde düşünebilirsiniz. Lazer bu kayayı kum tanelerine dönüştürür. Bu durum dışardan daha koyulaşma olarak görünür. Yaklaşık 5-7 gün süren ve giderek rengin açılmasıyla sonuçlanan bu süreçte maksimum korunma çok önemlidir. Aksi taktirde kum tanesine dönüşmüş melaninler yani deriye renk veren cisimler ışık uyarısıyla yeniden tomurcuklanarak büyüyecek ve tedavinin başarısını düşürecektir.

Lazer tedavisi le birlikte sizlere evde kullanmak üzere cildinizin ihtiyacına göre bir takım tedavilerde vermekteyiz. Bu tedavinin de sizin tarafınızdan düzenli olarak yapılması tedavi süresini daha da kısaltacaktır

Akne Tedavisi

Güzel hissetmek için kendinize güvenmeniz ve kaygısız olmanız gerekir. Size en uygun parçaları ve ürünleri bularak size nasıl her gün muhteşem görünebileceğinizi öğretmeyi hedefliyorum. Şimdi sizin zamanınız. İç güzelliğinizi açığa çıkarın.

Benler (Nevus)
Benler vucudun farklı bölgelerinde görülen, cilt renginden daha koyulu ve bazen renkleri değişebilen iyi huylu tümör yapılarıdır.Sağlığa olumsuz zararı olmadıkları için tedavi edilmelerine gerek yoktur; ama bazen bulundukları yerden alınmaları gerekebilir.

Toplumda bir cilt rahatsızlığı olarak düşünülmeyen benlerin bazı çeşitleri risk taşıyabilir. Böyle bir durumda; ilgili benlerin alınması zorunlu olabilir.

bottom of page